Suffolk League Tables

DIVISION ONE12345PWDLPoints
1Bury St Edmunds Ax1½-2½3½-½1-34-0741219½
2Manningtree A½-3½x2-24-03½-½842219
3Ipswich A2-22-2x2½-1½3-1833216
4Saxmundham A-2½-1½1-3x2-2731312½
5Felixstowe A0-41-33-11½-2½x81169

DIVISION TWO123456PWDLPoints
1Woodbridgex2½-1½2½-1½4-02½-1½3-1961223
2Sudbury2½-1½x3-1-4-02-2953122½
3Stowmarket2-21½-2½x2½-1½2½-1½2½-1½951320
4Bury St Edmunds B-2-21½-2½x3-13½-½731315
5Manningtree B2½-1½2-2--x3½-½721412
6Saxmundham B½-3½1-30-4½-3½-x9018

DIVISION THREE123456PWDLPoints
1Ipswich Bx3½-½3-12½-1½2-23½-½1091031
2Bury St Edmunds D1-3x-3½-½3½-½3½-½970223½
3Ipswich C1-31½-2½x3-12½-1½2½-1½950419
4Felixstowe B0-41-31-3x2½-1½3½-½1021714½
5Bury St Edmunds C1-31½-2½1-32-2x3-1912614
6Manningtree C½-3½½-3½2½-1½2½-1½-x920710

UNDER 1800123PWDLPoints
1Ipswichx3½-½2½-1½430111
2Manningtree3-1x2-242118
3Bury St Edmunds0-41½-2½x40135

U1650123456PWDLPoints
1Ipswichx2-23-13½-½3-1-761020
2Clacton1½-2½x1-33-14-03-1942319½
3Bury St Edmunds-2-2x-2½-1½4-0741217½
4Felixstowe½-3½3½-½3-1x3-1-850317
5Woodbridge1½-2½1½-2½0-41-3x4-01010912½
6Saxmundham---1½-2½3-1x5104

Rapidplay Handicap12345PWDLGamesPoints
1Ipswichx4½-3½--5½-2½4400228
2Saxmundham-x7-14½-3½-3201154
3Woodbridge2-6-x-4-4420211½4
4Manningtree2-6-3½-4½x-4103152
5Felixstowe---2-6x30030

Norfolk/Suffolk Cup

123PWDLPoints
1Saxmundhamx--20025
2=Bury St Edmunds3½-2½x-1100
Manningtree3½-2½-x1100

Suffolk Divisional Rapidplay Cup

DIVISION ONE
Round 1Semi-FinalFINAL
 
 
 
 
Bury St Edmunds A

Felixstowe A

8

0

Bury St Edmunds A




Manningtree A
 




 
 
 
 
 
 
 
 
 
Manningtree A

Ipswich A

Ipswich A
Saxmundham A
8d
0
d indicates a win by default.
DIVISION TWO
Round 1Semi-FinalFINAL
 
 
 
 
Stowmarket A

Woodbridge A

Woodbridge A




Manningtree B
 




 
Saxmundham B
Woodbridge A
0
8
 
 
 
 
Sudbury

Manningtree B

4

4 *

Manningtree B
Bury St Edmunds B

* Winner determined on board elimination.
DIVISION THREE
Round 1Round 2Semi-FinalFINAL
 
 
 
 
Ipswich B

Clacton

4

4**

Clacton




Bury St Edmunds C





Clacton










Woodbridge B
 










 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bury St Edmunds C

Felixstowe B

4***

4

 
 
 
 
 
 
 
 
Bury St Edmunds D

Woodbridge B*

4

4

Woodbridge B




Ipswich C
3




5****
Warren Hill
Woodbridge B
0
8
Manningtree C
Stowmarket B *
4
4
Stowmarket B

Ipswich C

2

6

 
 
 
 
* Winner determined on board elimination.
**Clacton win due to board order violation.
***Bury St Edmunds C win as the team with the lowest aggregate rating.
**** The result of two boards were overturned as Ipswich fielded one ineligible substitute and had one board order violation.