COMBINED LEAGUE, CUP AND CLUB STATISTICS

PlayedWonDrawnLostDefault
Wins
%
Andy Lewis22438440075.0
Panagiotis Kanellopoulos21618701087.5
Phil Hutchings189914653060.7
Rowland Kerr18333101150.0
Graeme Jones177114653060.7
Bob Stephens178518873063.9
Jim Buis179714482057.1
John McAllister1754211227061.9
Simon Webber1637241473072.9
John Price15404211062.5
Adrian Sanderson1503182106038.9
David Welsh15416204033.3
Nick Margerum144612237029.2
Bradley Bush1356500500.0
Default 300300.0
TOTALS1727052491


SUFFOLK LEAGUE TEAM NOMINATIONS

Board 1Board 2Board 3Board 4Ave grade
DIVISION ONE
Bury St Edmunds A Michael Harris 2311Jaden Jermy 2111Z Zia Mohammed Quader 1983Jan Balogh 19402086
Manningtree A Andy Lewis 2260Panagiotis Kanellopoulos 2133Phil Hutchings 1915Rowland Kerr 18332035
Ipswich A Tim Lunn 2098Stephen Lewis 1953Andrew Shephard 1864Angus Irving 17471916
Felixstowe A Peter A Gemmell 2060Phil Hopkins 2050Ed Kirkham 1783Garry Hemsworth 16281880
Ipswich B Martin Fogg 2018Michael P Cook 2011Alonso Paez 1642Mark A Pulman 16361827
DIVISION TWO
Stowmarket Tim Lunn 2098Stephen Lewis 1953James Irwin 1820David Green 16181872
Saxmundham A Malcolm Lightfoot 1946John Feavyour 1862David Brown 1824Simon Wilks 18001858
Woodbridge Peter A Gemmell 2060Sam Gaffney 1826Tim Wesson 1778Chris Skirrow 17061843
Sudbury Robert Sanders 1994Andrew Donnelly 1813Harold Thomas 1675Jakob Tulic 16621786
Bury St Edmunds B Adam John 1850Alan Watkins 1805Robert L Jones 1743Robert L Jones16921773
DIVISION THREE
Manningtree B Jim Buis 1797Graeme Jones 1788Bob Stephens 1775John McAllister 17511778
Bury St Edmunds D Zeb Strela 1697Laureano Garcia 1679Tom Roy 1557Anthony Tayler15481620
Saxmundham B Sam Gaffney 1780Mike Usher 1713Peter Collicott 1540Paul Cartwright 14001608
Ipswich C Simon Riley 1724Ken Lunn 1523Adam Wilson 1475Andrew Malloy 14521544
Bury St Edmunds C Peter Newton 1517Rowan Kent 1512Hugo Smith 1453Craig Bradshaw 13481458
Felixstowe B Dave Robertson 1426Victor Brazkiewicz 1364Trevor Wright 1316Henry May 12991351